- Sponsored -
Ad image

Rajon / Botë

Finlanda dëbon diplomatë rusë

Finlanda do të dëbojë nëntë diplomatë rusë nga Ambasada ruse në Helsinki, duke i akuzuar

Kosova Times Kosova Times

ShBA vendos sanksione të reja ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione ndaj dhjetëra personave dhe entiteteve në Iran, Kinë dhe Hong

Kosova Times Kosova Times

Follow US

SOCIALS

EKONOMI

Ekonomistët: Rritja e tatimeve do ta rëndojë xhepin e qytetarëve

Qytetarë të shumtë kanë raportuar për rritje të çmimit të tatimeve në pronë. Ministria e Financave ka bërë vlerësimin e

Kosova Times Kosova Times

Kurti: KEK-u drejt përforcimit e diversifikimit të burimeve të energjisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga Ministrja e

Kosova Times

Panairi i Turizmit ‘Kosova 2023’, mbledh 200 kompani nga nëntë shtete

Sot në ora 11:00 në Sallën “1 Tetori”, Prishtinë, do të mbahet

Kosova Times

Prezantohet buxheti për vitin 2023 para qytetarëve të Komunës së Drenasit

Dje në Komunën e Drenasit, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran

Kosova Times

SHENDETESI

SHENDETESI

Deri në tre vjet pritje për shërbim në QKUK

Zahije Shala, një grua në të 50-tat nga Malisheva, thotë se i është dashur të presë tre vjet për të kryer një operacion në Klinikën

Kosova Times Kosova Times
Weather
11 °C
London
broken clouds
12° _ 10°
77%
4 km/h
Tue
19 °C
Wed
21 °C
Thu
21 °C
Fri
22 °C
Sat
23 °C

SHBA lejon testimin e çipit në tru

Në SHBA, së shpejti mund të implantohen çipe (chips) në trurin e

Kosova Times Kosova Times

Shtëpia e Bardhë kërkon mbrojtjen e publikut nga inteligjenca artificiale

Shefat e teknologjisë janë thirrur në Shtëpinë e Bardhë dhe janë këshilluar

Kosova Times Kosova Times

Shtyllat misterioze të dritës shfaqen në qytetet ruse

Fenomene të pazakonta janë vërejtur mbrëmë në disa qytete ruse, duke përfshirë

Kosova Times Kosova Times

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me një asteroid

Sonda Dart e agjencisë hapësinore amerikane, NASA, është përplasur me sukses në

Kosova Times Kosova Times

Elon Musk njofton dorëheqjen e tij si CEO i Twitter

Biznesmeni Elon Musk jep dorëheqjen si CEO i Twitter. Ai ka shkruar për

Kosova Times Kosova Times

Inteligjenca artificiale do të eliminojë 14 milionë vende pune

Forumi Ekonomik Botëror (WEF) njoftoi se në pesë vitet e ardhshme, inteligjenca

Kosova Times Kosova Times

Kompania kineze pranon se përdori të dhënat e TikTok-ut për të gjurmuar gazetarët

Punonjësit e kompanisë kineze të teknologjisë, ByteDance siguruan qasje në të dhënat

Kosova Times Kosova Times