Follow US

SOCIALS

In This Week's Issue

Popular in This Week

Erdogan: Putin ka gatishmëri për t’i dhënë fund luftës

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se beson që lideri rus, Vladimir Putin është

Kosova Times Kosova Times 3 Min Read

Shoqërohen pesë persona në polici, sekuestrohen dy armë zjarri dhe tri thika

Pesë persona janë shoqëruar në polici, gjatë dy ditëve të fundit, pasi u janë sekuestruar

Kosova Times Kosova Times 1 Min Read

Dy të huaj të dyshuar për spiunazh për Rusinë janë arrestuar në Slloveni

Në dhjetor të vitit të kaluar, departamenti hetimor i Gjykatës së Qarkut në Lubjanë ka

Kosova Times Kosova Times 3 Min Read

Osmani dhe Kurti: Serbia kreu gjenocid në Kosovë

Sot bëhen 24 vjet nga masakra e Izbicës, ku më 28 mars 1999, forcat policore

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

Turqia dënon vendimin e ShBA-së për embargon e armëve në Qipro

Ministria e Jashtme e Turqisë tha më 17 shtator se dënon fuqishëm vendimin e Shteteve

Kosova Times Kosova Times 1 Min Read

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit H.P për katër vepra penale

Gjykata Themelore në Prishtinë - Departamenti special ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarit H.P për

Kosova Times Kosova Times 3 Min Read

Eksperti turk: “Kosova është pjesë e politikës sonë të sigurisë kombëtare”

Turqia e konsideron Kosovën një pjesë të politikës së saj për të garantuar sigurinë kombëtare ,

Kosova Times Kosova Times 1 Min Read

Izraeli afër marrëveshjes “historike” me Libanin

Izraeli tha se është arritjes së marrëveshjes “historike” me Libanin, për të zgjidhur mosmarrëveshjet kufitare

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

Sulmi raketor rus godet rajonin Odesa të Ukrainës

Një sulm raketor rus goditi rajonin jugor të Ukrainës, Odesa, për herë të parë pas

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

Erërat e forta shkaktojnë dëme në palestrën e sporteve në Istog

Erërat e forta që frynë dje në Istog kanë dëmtuar pjesën me të madhe të

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

Haxhiu: Marrëveshja finale çështje e dy muajve, Kurti e pranon Zajednicën pa njohje

Publicisti kosovar, Baton Haxhiu, ka thënë se marrëveshja finale në mes të Kosovës dhe Serbisë

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

Mbi 98.000 rusë kanë hyrë në Kazakistan prej thirrjes për mobilizim

Rreth 98.000 rusë kanë hyrë në Kazakistan këtë javë, prej kur presidenti rus, Vladimir Putin,

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read
- Sponsored -
Ad image

The Latest

News

Urdhri i Lirisë për patriotin e palodhur Jim Xhema

Presidentja e Republikës se Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në një takim një delegacion shqiptaro-amerikan,

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

Ukraina kërkon përshpejtimin e dërgesave të armëve nga aleatët perëndimorë

Ukraina u ka kërkuar aleatëve të saj perëndimorë që të përshpejtojnë furnizimin me armë dhe

Kosova Times Kosova Times 4 Min Read

Nebenzya tha se Federata Ruse do t’i kthejë fëmijët në Ukrainë kur të jetë e sigurt

Përfaqësuesi i Rusisë në OKB, Vasily Nebenzia, tha se duke i marrë fëmijët nga Ukraina,

Kosova Times Kosova Times 3 Min Read

Heroina e Ballkanit që i frikësohet Evropa: Si ish-basketbollistja fshiu politikanët e korruptuar dhe çliroi vendin e saj nga e keqja

Imagjinoni sikur, organet e ndjekjes penale ne Kosove , të bënin vetëm një të pestën

Kosova Times Kosova Times 8 Min Read

Osmani: FSK është e gatshme të mbrojë sovranitetin e Kosovës|Video

FSK është e gatshme të mbrojë integritetin territorial dhe sovranitetin e Republikës, ka deklaruar presidentja

Kosova Times Kosova Times 1 Min Read

Republikani Ron DeSantis shpall kandidaturën e tij për president

Guvernatori republikan i Floridës, Ron DeSantis, ka paraqitur një Njoftim Kandidimi pranë Komisionit Federal të

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

IPK rekomandoi suspendimin për gjashtë zyrtarë policorë

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht Departamenti i Hetimeve ka pranuar dje një ankesë nga një

Kosova Times Kosova Times 1 Min Read

Konjufca dhe drejtoresha e NDI-së, nënshkruan memorandum mirëkuptimi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, i shoqëruar nga shefi i Kabinetit

Kosova Times Kosova Times 2 Min Read

Propozimi i ri për liberalizimin e vizave, për Kosovën hyn në fuqi jo më vonë se në dhjetor 2023

Presidenca çeke e Bashkimit Evropian ka hartuar një vendim të ri për liberalizimin e vizave

Kosova Times Kosova Times 8 Min Read