IKD: Rritet numri i rasteve të pazgjidhura të korrupsionit, gjykatat dhe prokuroritë u treguan joefikase në vitin 2022

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan - Byrosë

Kosova Times Kosova Times
FOXIZ Newspaper
Ready for Core Web Vitals, SEO and AMP

EDITOR'S PICK

FEATURED
Kreu i komitetit të mbrojtjes arsyeton neo-nazistët që luftonin për Rusinë

Andrey Kartapolov, kryetar i Komitetit të Mbrojtjes së Dumës Shtetërore

Rajon / Botë
Një anije duke bartur drithëra

Rusia tha se do të ishte “e papërshtatshme” që të

Rajon / Botë
FOL: Qeveria në vitin 2022 realizoi vetëm 48% të Planit Strategjik dhe Operacional

Sipas monitorimit që i ka bërë Lëvizja FOL, Qeveria e

Lajme
Lajçak në Beograd, Vuçiq thotë se nuk e nënshkruan kapitullimin e Serbisë

Pas vizitës në Prishtinë, i dërguari i posaçëm i Bashkimit

Rajon / Botë
Ukraina konfiskon pasurinë e gruas së Medvedchuk me vlerë 11.9 milionë dollarë

Një gjykatë në Ukrainë ka arrestuar pasurinë e ish-prezantueses televizive

Rajon / Botë

Një vullkan i madh shpërtheu në Rusi, reja e hirit përhapet për qindra kilometra (Video)

Vullkani Shiveluch në gadishullin Kamçatka në lindjen e largët të Rusisë shpërtheu

Kosova Times Kosova Times

Biden nis ndryshime ne DASh: Escobar, i cili dikur këshillonte Albright, ka një shef të ri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, njoftoi sot synimin e tij për të

Kosova Times Kosova Times

Të shtëna në New Mexico, tre të vdekur

Të paktën tre persona u vranë dhe të tjerë u plagosën nga

Kosova Times Kosova Times

Ministër i mbrojtjes i Kinës emërohet Gjenerali nën sanksionet amerikane për shkak të Rusisë

Një gjeneral i cili ka qenë nën sanksionet e SHBA-së që nga

Kosova Times Kosova Times

Arrestohen dy të dyshuar dhe konfiskohen 800 gram heroinë

Hetuesit policorë nga njësia e Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit për Narkotik

Kosova Times Kosova Times

Kreu i policisë së Irkutsk qëlloi veten pas një takimi me udhëheqjen

Nënkryetari i departamentit të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Rusisë për

Kosova Times Kosova Times

Propagandistit Solovyov iu gjet vila e pestë në Itali

Propagandisti  Vladimir Solovyov u përpoq të fshihte një rezidencë tjetër, të pestën, në

Kosova Times Kosova Times

Dënohet sulmi ndaj gazetarit Syla

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka dënuar sulmin fizik ndaj gazetarit

Kosova Times Kosova Times

Sveçla: Ish-polici serb organizoi sulmin ndaj zyrave të KQZ-së në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, konfirmoi se ish-zyrtari policor serb,

Kosova Times Kosova Times

Kazakistani ka shtrënguar ndjeshëm kushtet për hyrje dhe qëndrim për rusët

Kazakistani, vendi më i popullarizuar në mesin e të arratisurve të mobilizimit,

Kosova Times Kosova Times